گروه انسانهای سبز "صلح و عدالت برای زندگی"

غیر سیاسی، دولتی، مذهبی و قومی با هدف گسترش فعالیتهای انسان دوستانه و زیست محیطی در جامعه و معرفی گسترده تر تاریخ، فرهنگ، صلح و نوعدوستی ایرانیان که ریشه در اندیشه نیاکانمان دارد


سوسوی فانوس در تاریکی از تیزی شمشیر برنده تر است، پس در نبرد با تاریکی شمشیر نکشید فانوس بی افروزید تا فروغ فانوس ها تاریکی را نابود نماید.

گروه انسانهای سبز GPG در سال 1382 - 2003 اعلام موجودیت نموده است

انسانی با قلبی به بزرگی دریا که در اولین روز آغاز طرح در گوش ما درس عشق ، صلح و دوستی را زمزمه نمود . “روحش شاد و یادش جاوید”


۱۳۸۲/۸/۱۵ اعلام موجودیت گروه انسانهای سبز و آغاز ایرانگردی و جهانگردی توسط مسعود طباطبائی جانباز ۶۵% ارتش با پیام عشق ، صلح و عدالت برای زندگی در اعتراض به فقر ، بی عدالتی ، تبعیض انسانی ، سوء استفاده از کودکان ، جنگ و کشتار انسانهای بیگناه با حضور شبکه های خبری ، جراید و جمعی از هنرمندان سینما و تلویزیون

تهران : بهشت زهرا – قطعه شهدای گمنام و قطعه هنرمندان   

 

سر گروه انسانهای سبز و زنده یاد هنرمند فقید جعفر بزرگی

     

مسعود طباطبائی جانباز 65 % ارتش هستم که از سال 1382 - 2003 تصمیم گرفتم با دل کندن از مادیات دنیا که جامعه بشری امروز را تحت شعاع قرار داده اقدام به یک حرکت ماجراجویانه بسیار سخت و غیر قابل تصور در ابعاد تاریخی ، فرهنگی ، هنری و ورزشی نمایم و با پیام عشق ، صلح و عدالت برای زندگی دور دنیا را با پای پیاده بپیمایم تا با این عمل به دیگر انسانها نشان بدهم ارزش صلح و دوستی بین ملل را و در این حرکت گسترده بعنوان یک انسان صدمه دیده از جنگ نیز اعتراضم را به فقر ، بی عدالتی ، تبعیض انسانی ( عدم برابری حقوق زن و مرد و ...... ) ، سوء استفاده از کودکان جنگ و کشتار انسانهای بیگناه اعلام نمایم و در این سفر پر فراز و نشیب مردم دیگر ملل را به صلح و دوستی فرا بخوانم

جنگ و بی عدالتی اقیانوسی است که اعماقش مرگ ، امواجش درد ، ساحلش ویران ، بارانش خون و غروبش غم مرگ انسانهاست . SMT

بعنوان یک نماد جنگ ( ایران - عراق ) بدور از هرگونه نگرش سیاسی طرح کمربند صلح جهانی را حرکتی مردمی و نماد صلح و دوستی ایرانیان اعلام مینمایم و از همه نیک اندیشان درخواست اعلام همفکری با این حرکت فرا ملی را دارم .

و تاکنون نیز با این تفکر مسیرهای فوق را بصورت انفرادی یا گروهی طی نموده ایم و تمام هزینه های جاری اجرای این طرح ملی را شخصآ با فروش خانه ، ماشین و ........ تقبل نموده ام تا بتوانم گامی کوچک در راستای عشق ، صلح و عدالت جامعه بشری بردارم ،


تا 

در پایان فاز یک طرح کمربند صلح جهانی ( سفر به دور دنیا ) با هم اندیشی انسانهای نیک اندیش که با ما اعلام همفکری نموده اند سازمانی را پیرامون فعالیتهای انسان دوستانه جهت کمک به نیازمندان جامعه ایجاد نمائیم 

و در این راستا دست پرزمهر شما را بگرمی میفشاریم و امید داریم با اعلام همفکری و حمایت ایرانیان نیک اندیش بتوانیم به این امر مهم نائل آئیم .

سروران گرامی موضاعات منتشره در این پایگاه اطلاع رسانی مروری بر اجرای طرح کمربند صلح جهانی از تاریخ  ۱۵/۸/۱۳۸۲ - ۲۰۰۳ تاکنون توسط سید مسعود طباطبائی بهمراه تیم اجرائی میباشد .

سبز باشیم و سبز زندگی کنیم تا درس عشق ، گذشت و انسانیت در جامعه زنده بماند . 


مرز کشور ترکیه 1384 - 2005

کشور ترکیه - شهر سوشهری 1384 - 2005 گروه بهمراه دوستان مهمان نواز ترکیه

عشق را دوباره با رساترین صدایی که بشنود

 برای پالایش سراسر وجودمان به قلبم هایمان خواهیم خواند

و برای درک  مفهوم واژه انسانیت به دیدار شما می آئیم

تا از چشمه وجودتان سیراب گردیم

من از مرز بین کشورها بیزارم ، از فقر بیزارم ، از بی عدالتی بیزارم ، از تبعیض بین زن و مرد بیزارم ، از ستم بیزارم ، از بند بیزارم ، از زنجیر بیزارم ، از زندان بیزارم ، از کشتن انسانهای بیگناه بیزارم ، از هر چه هر چیز که آزادی را در بند میکشد بیزارم ، ای آزادی فرزندانت چه زندانها برایت کشیده و خواهند کشید و چه شکنجه ها برایت تحمل نموده و خواهند نمود . و من پرورده ی آزادیم ، فرزند ایران و از تبار کوروش آریایی بزرگ انسان تاریخ بشریت و بنیانگذار حقوق بشر در جهان ، مردی بی بیم ، بی ضعف و پر صبر که نام انسانیت و برابری حقوق انسانها را در جهان پر آوازه نمود . و من هرچه کنم جز پیروی از تفکر او نخواهد بود .


میل به سفر و مهاجرت و مواجه شدن با پدیده های تازه و نوین جزئی از سرشت و فطرت آدمی است . سفر و مسافرت بی شک تاریخی به قدمت تمدن بشری دارد . انسان از همان بدو هبوط روی زمین گردش و گردشگری را آغاز کرد و به اطراف خود سرک کشید . سفر و گردشگری و نمادهای آن همواره در تاریخ بشری نقش بسزا و غیر قابل انکاری داشته است . در آثار و بقایای به جای مانده از تمدن های کهن همچون ایران ، یونان ، روم ، چین  و ..... مردم و حکما نکاهی ویژه و خاص به مقوله سفر و گردشگری داشته اند . البته در آن دوران به دلیل فراهم نبودن بسترهای لازم برای گسترش مسافرت ها ، سفر مقوله ویژه و خاصی بود که به اشراف و طبقه های بالای جامعه اختصاص داشت اما امروزه این موضوع باعث تغییر و تحولات شگرقی گردیده که  به جرعت میتوان گفت دگر استفاده از روشهای مسافرت به سبک قدیم ( پیاده ، اسب ، شتر و .................. به فراموشی سپرده شده و کمتر از یک میلیون انسان یک نفر تمایل دارد با روش قدیم تن به چنین سفرهای بدهد .


خودتان را دوست بدارید تا جهان و مردمش شما را دوست بدارند


خودتان را چه‌طور می‌بینید ؟‌ خوش‌اخلاق ، زشت ، تنبل ، باهوش ، ضعیف ، مریض ، شاد ، افسرده ، بی‌عرضه و یا...

آیا فکر می‌کنید این‌ها مشخصات شما هستند ، درصورتی که شما کامل ، پاک و زیبا خلق شده‌اید بدون هیچ زشتی و پلیدی و ضعف‌ .
اگر طور دیگری در مورد خودتان فکر می‌کنید ‌، به خدایی که شما را آفریده ، بی‌احترامی می‌کنید‌ . ما همگی از روح خدا هستیم و همه‌ به یک اندازه زیبا ‌، قدرتمند و کامل آفریده شده‌ایم ولی بعضی از انسان‌ها از نعمت‌هایی که در درون‌شان وجود دارد ، استفاده کرده‌ و موفق شده‌اند و برخی دیگر ، در خواب غفلت بوده و دچار روزمرگی شده‌اند ‌.
هیچ‌گاه خودتان را کمتر از دیگران ندانید و البته هیچ‌گاه خودتان را بیش‌تر از دیگران هم ندانید . شما انسان کاملی هستید با خصوصیات ویژه‌ . هیچ‌یک از ما شبیه دیگری نیستیم . هیچ‌کس حتی دوقلوهای یکسان هم شبیه همدیگر نیستند . شاید از نظر ظاهر ، شباهت داشته باشند ولی در باطن ، با هم تفاوت دارند و پدر و مادرشان به‌خوبی این موضوع را درک می‌کنند .
در وجود ما ، هیچ بدی و زشتی و ناپاکی نیست و هرچه هست ، خوبی‌، سلامتی و زیبایی است ‌. این ما هستیم که بیش‌تر اوقات خودمان را زشت ، تنبل ، ‌بی‌عرضه ، بی‌سواد ، ضعیف ، بیمار و... می‌دانیم و با این کار ، هرچه بیش‌تر این صفات بد را به خودمان محکم‌تر می‌چسبانیم و بقیه نیز در مورد ما همین‌طور فکر می‌کنند‌. باور کنید دیگران همان‌طور که شما خودتان را می‌بیند ، شما را می‌بینند ‌.
شما باید ساختمان اعتقادات درباره‌ی خودتان را از اول بچینید ‌. هریک از ما در یک و یا چند زمینه ، استعداد فوق‌العاده‌ای داریم ولی خیلی از ما ، آن نعمت‌های زیبایی که خداوند در وجودمان قرارداده را بی‌استفاده گذاشته‌ایم .
شما کارهای خوب زیادی انجام داده‌اید که قابل ستایش هستند‌ بنابراین هیچ‌وقت خودتان را شخص بی‌ارزشی نشمارید . اگر روی نکات مثبت و استعدادهای خودتان بیش‌تر کار کنید ‌، به‌زودی می‌بینید که چه‌قدر محبوب و دوست‌داشتنی می‌شوید . ولی قبل از هر چیز ، شما باید همین که هستید را دوست داشته باشید نه چیزی که بعداً می‌خواهید بشوید . اگر همین که الآن هستید را بپذیرید ، می‌توانید به آن چیزی که در آینده دوست دارید ‌، برسید . شما باید برای هر کار خوب کوچکی که انجام می‌دهید ، به خودتان جایزه بدهید و از خودتان تشکر کنید .
شما باید برای هر یک قدم پیشرفت‌ ، خودتان را تحسین کنید ‌. برای ۲۰ دقیقه بیش‌تر درس‌خواندن‌ ، برای ۱ نمره افزایش معدل‌ ، برای ۱ کیلو وزن کم کردن‌ ، برای یک دوست جدید پیدا کردن و خلاصه برای هر قدم کوچکی که در مسیر رسیدن به هدف‌تان برمی‌دارید، از خودتان تشکر کنید ‌. انتظارهای ماورایی نداشته باشید‌ و در راه رسیدن به قله‌ی موفقیت، از کوهپایه هم لذت ببرید ‌. زندگی یعنی مسیر رسیدن به هدف، نه خود هدف ‌. یادمان باشد که باید هر لحظه شاد باشیم و خودمان را به خاطر کوچک‌ترین حرکتی ، تشویق کنیم و همسر و فرزندان‌مان را نیز به‌محض رسیدن به کوچک‌ترین موفقیتی ، تشویق کنیم .
اگر منتظر باشید تا همسر یا فرزندان‌تان همانی شوند که شما می‌خواهید و بعد تشویق‌شان کنید ‌، باید تا آخر عمر ، منتظر باشید و این آرزو را با خود به آن دنیا ببرید ! چون هیچ‌کس این‌گونه تغییر نمی‌کند .
پس یادتان باشد دست از کمال‌خواهی بردارید . شما باید در همه‌حال، از زندگی‌تان لذت ببرید و همین شادی و احساس خوب است که باعث می‌شود قانون جذب ، اتفاقات خوب و موقعیت‌های عالی را برای‌تان به‌وجود بیاورد‌ .
خودتان را به خاطر خدایی که در درون‌تان هست ، دوست داشته باشید ‌. برای خودتان ارزش قائل شوید و تشنه‌ی محبت دیگران نباشید ‌. هیچ‌گاه نخواهید که ارزش شما ، به‌وسیله‌ی دیگران تعیین شود ‌. خودتان ارزش خود را تعیین کنید و به خودتان افتخار کنید ‌.


خسته ام ، خسته ی ، خسته 

چند سال پیگیری مستمر اداری و اجرائی این طرح !!!!

با تمام خستگی هایم فردا روز خوبی است برای شروع

یک شروع تازه ، یک حرکت تاریخی ، یک گام بزرگ برای آینده

و این همه عشق و اراده را مدیون تفکرات انسان دوستانه

بزرگ انسان تاریخ بشریت و بیان گذار حقوق بشر کوروش آریایی هستم

که دنیا به دور اندیشی و انسان دوستی اش اعتراف دارد

و روزی را بنام روز جهانی حقوق بشرش نامگذاری نموده اند

اما متاسفانه در ایران هستند بسیار کسانی که میخواهند کتمانش کنند ..........!!؟

و این جای بس تعجب است آیا اینان نمیدانند تاریخ در هر حال تکرار میباشد

و اگر ما تاریخ را کتمان کنیم حتمآ تاریخ نیز ما را کتمان مینماید .

به امید آنکه در تقویم ایران عزیز روزی مزین گردد بنام این بزرگ مرد افتخار آفرین

با نام جشن انسانیت و اتحاد ایرانیان و در آنروز تمام مردم ایران زمین

بدور از هرگونه نگرش دینی ، نژادی ، سیاسی و مرزی با جشن و پایکوبی

مردم دنیا را به عشق ، صلح و دوستی دعوت نمایند .

سخن اول: اینجا ایران است، سرزمین اهورایی و قلب چندین هزار ساله تاریخ دنیا و دارای تمدنی کهن با مردمانی یگانه پرست و صلح جو با اندیشه های انسانی و میهن پرستانه از کورش هخامنشی تا شهید فهمیده و انسانهای بزرگی که برای در احتزاز ماندن پرچم این مرز و بوم کهن جانفشانی ها نمود و زین پس نیز خواهند نمود و اگر هزاران هزار سپاه اسکندر و تازی و مغول به ایران تاخت آورند، ما همچون برف در تاریخ و فرهنگ غنی نیاکانمان ذوب میگردیم تا دوباره...... ادامه

سخن دوم: من از مرز بین کشورها و تبعیض بین انسانها بیزارم، از فقر بیزارم، از بی عدالتی بیزارم، از تبعیض بین زن و مرد بیزارم، از ستم بیزارم، از بند بیزارم، از زنجیر بیزارم، از زندان بیزارم، از کشتن انسانهای بیگناه بیزارم، از هر چه و هر که آزادی  و عدالت را ... ادامه

برگزار کننده تورهای ملی میهنی گردشگران پارسی

رکورددار ایران و دنیا با حداقل 55 هزار کیلومتر رکاب زدن

تبادل لبنک

با شما سبز می اندیشیم و سبز می مانیم