گروه انسانهای سبز "صلح و عدالت برای زندگی"

غیر سیاسی، دولتی، مذهبی و قومی با هدف گسترش فعالیتهای انسان دوستانه و زیست محیطی در جامعه و معرفی گسترده تر تاریخ، فرهنگ، صلح و نوعدوستی ایرانیان که ریشه در اندیشه نیاکانمان دارد


سوسوی فانوس در تاریکی از تیزی شمشیر برنده تر است، پس در نبرد با تاریکی شمشیر نکشید فانوس بی افروزید تا فروغ فانوس ها تاریکی را نابود نماید.

صرفه جویی و مصرف بهینه برای پیشگیری از بروز بحران کم آبی در کشور ضروری است

ایرنا - وزیر نیرو با بیان اینکه کشور ما در یک منطقه خشک و نیمه خشک قرار گرفته و به همین منظور از نظر طبیعی دچار محدودیت هستیم، گفت: رعایت اصل مهم صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف به منظور پیشگیری از بروز بحران کم آبی در کشور بسیار مهم و ضروری است

حمید چیت چیان پنجشنبه شب در جشن صرفه جویی مصرف آب که در مرکز تصفیه خانه 3 و 4 تهرانپارس برگزار شد، افزود: خداوند نعمات بزرگی را به ایران اسلامی اعطا کرده که از جمله آن می توان به ذخایر عظیم نفت و گاز اشاره کرد. 

وی تصریح کرد: دراین زمینه ما در حوزه منابع آبی دچار محدودیت و مشکلاتی هستیم که باید محدودیت این منابع را برای پیشگیری از بروز هرگونه مشکل برای تامین نیازهای مصرفی خود به خوبی مدیریت کنیم. 

چیت چیان افزود: بهترین راهکار برای رفع مشکل کم آبی و مدیریت محدود منابع موجود، مصرف درست و بهینه آب است که باید به عنوان یک اصل مهم مورد توجه مردم قرار گیرد. 

** 600 سد در کشور وجود دارد/امکان سدسازی دیگر وجود ندارد 

وزیر نیرو با بیان اینکه در طول 35 سال گذشته ایران اسلامی پیشرفته های چشمگیری در زمینه استحصال منابع آبی، ساخت سدها و انتقال آب بدست آورده، گفت: در این سالها 600 سد در کشور ساخته شده و 118 سد جدید نیز در حال احداث است. 

وی با اشاره به اینکه دیگر امکان سدسازی در کشور وجود ندارد، تصریح کرد: در روند ساخت سدها مسایل مرتبط با مباحث فنی، اقتصادی و زیست محیطی به خوبی رعایت شده است. 

** میزان بهره وری آب در بخش کشاورزی کشور 40 درصد است 

چیت چیان با بیان اینکه در حال حاضر میزان بهره وری آب در بخش کشاورزی کشور 40 درصد است، افزود: با تلاش و سرمایه گذاری بیشتر می توانیم این میزان را حداقل به 50 درصد افزایش دهیم. 

وی مصرف معقول آب در مصارف شهری و خانگی را 125 تا 130 لیتر اعلام کرد و گفت: در حال حاضر بین 200 تا 250 لیتر به ازای هر نفر آب تولید و توزیع می شود که حجم بالایی است. 

وزیر نیرو اظهار داشت: یکی از برنامه های جدی وزارت نیرو برای جلوگیری از هدر رفت منابع آبی، هوشمند سازی شبکه توزیع و مصرف آب در کشور است. 

** ظرفیت 100 درصدی تولید برق در کشور 

وزیر نیرو ادامه داد: در حال حاضر شبکه تولید برق کشور با ظرفیت کامل مشغول فعالیت و تولید انرژی است و تمام نیروگاهها با 100 درصد ظرفیت و توان خود کار می کنند. 

وی افزود: در این رابطه تمام نیروگاههای تولید برق کشور بازسازی و بهسازی شده اند. 

ویژه برنامه جشن صرفه جویی مصرف آب به میزبانی شرکت آب و فاضلاب استان تهران با توجه به آغاز فصل تابستان و اجرای برنامه های ویژه وزارت نیرو به منظور مدیریت مصرف و فرهنگ سازی برای مدیریت منابع در تصفیه خانه 3 و 4 منطقه تهرانپارس برگزار شد. 

انتقادات و پیشنهادات (0)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

سخن اول: اینجا ایران است، سرزمین اهورایی و قلب چندین هزار ساله تاریخ دنیا و دارای تمدنی کهن با مردمانی یگانه پرست و صلح جو با اندیشه های انسانی و میهن پرستانه از کورش هخامنشی تا شهید فهمیده و انسانهای بزرگی که برای در احتزاز ماندن پرچم این مرز و بوم کهن جانفشانی ها نمود و زین پس نیز خواهند نمود و اگر هزاران هزار سپاه اسکندر و تازی و مغول به ایران تاخت آورند، ما همچون برف در تاریخ و فرهنگ غنی نیاکانمان ذوب میگردیم تا دوباره...... ادامه

سخن دوم: من از مرز بین کشورها و تبعیض بین انسانها بیزارم، از فقر بیزارم، از بی عدالتی بیزارم، از تبعیض بین زن و مرد بیزارم، از ستم بیزارم، از بند بیزارم، از زنجیر بیزارم، از زندان بیزارم، از کشتن انسانهای بیگناه بیزارم، از هر چه و هر که آزادی  و عدالت را ... ادامه

برگزار کننده تورهای ملی میهنی گردشگران پارسی

رکورددار ایران و دنیا با حداقل 55 هزار کیلومتر رکاب زدن

تبادل لبنک

با شما سبز می اندیشیم و سبز می مانیم