گروه انسانهای سبز "صلح و عدالت برای زندگی"

غیر سیاسی، دولتی، مذهبی و قومی با هدف گسترش فعالیتهای انسان دوستانه و زیست محیطی در جامعه و معرفی گسترده تر تاریخ، فرهنگ، صلح و نوعدوستی ایرانیان که ریشه در اندیشه نیاکانمان دارد


سوسوی فانوس در تاریکی از تیزی شمشیر برنده تر است، پس در نبرد با تاریکی شمشیر نکشید فانوس بی افروزید تا فروغ فانوس ها تاریکی را نابود نماید.

همایش بزرگداشت روز جهانی صلح در تهران برگزار می‌شود

انجمن ایرانی روابط بین‌الملل با همکاری و مشارکت دفتر نمایندگی سازمان ملل در تهران همزمان با هفتادمین سالگرد تأسیس سازمان ملل متحد همایش بزرگداشت روز جهانی صلح را ۳۰ شهریورماه در تهران برگزار می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، انجمن ایرانی روابط بین‌الملل با همکاری و مشارکت دفتر نمایندگی سازمان ملل در تهران، دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه، کمیسیون ملی یونسکو و سایر نهادها و سازمان‌های همکار و همراه اقدام به برگزاری مراسمی به مناسبت سالروز جهانی صلح می‌کند.

این مراسم که همزمان با هفتادمین سالگرد تأسیس سازمان ملل متحد می‌باشد، در دو بخش علمی و فرهنگی برگزار خواهد شد. جریان‌های افراطی، تحولات ژئوپلیتیکی و امنیت منطقه خاورمیانه محورهای پیشنهادی این همایش است.

تبارشناسی و جریان شناسی گروه‌های افراطی در منطقه، افراط گرایی، ‌ریشه‌ها و بنیان‌های نظری با نگاهی به آینده، تحلیل درونی و بیرونی عوامل گسترش جریان‌های افراطی در منطقه، گروه‌های افراطی و ثبات و بی‌ثباتی در جهان و منطقه، رویکرد قدرت‌های بزرگ به جریان‌های افراطی و تأثیر آن بر منطقه، قدرت‌های منطقه‌ای و سیاست برخورد با جریان‌های افراطی در منطقه، افراط گرایی و پیامدهای ژئوپلیتیکی آن در منطقه، افراط گرایی در منطقه و تغییر معادلات اقتصادی منطقه، رویکرد جریان‌های اسلامگرا به افراط گرایی در منطقه، جریان‌های افراطی و تأثیر و تأثرات فرهنگی در منطقه، جریان‌های افراطی و فضای مجازی، جریان‌های افراطی و رویکرد رسانه‌ها، جریان‌های افراطی منطقه و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و همچنین افراط گرایی و راهبردهای مقابله و برون رفت از بحران موضوعات مرتبط با فراخوان علمی و فرهنگی این همایش است.

روز جهانی صلح

اشخاص حقیقی و حقوقی که در زمینه ترویج و توسعه فرهنگ صلح خدماتی داشته و ایده یا اقدام خاصی را در این خصوص صورت داده و منشأ اثر بوده‌اند می‌توانند خلاصه گزارش ایده و اقدامات خود را با ذکر جزئیات ابعاد، اهمیت و دامنه تأثیر ایده و اقدام خود به همراه مستندات مربوطه به دبیرخانه انجمن ایرانی روابط بین‌الملل ارسال کنند. پس از بررسی و ارزیابی مجموعه گزارش‌های رسیده، به بهترین ایده‌ها و اقدامات که واجد ارزش نفوذ و تأثیرگذاری در جامعه و موثر در تقویت و توسعه فرهنگ صلح بوده باشد، جوایز تعلق گرفته و به برگزیدگان از بین ایده‌ها و اقدام‌های شاخص، تندیس صلح اهدا خواهد شد.

مهلت ارسال آثار دو فراخوان ۱۰ شهریورماه اعلام شده و متقاضیان می‌توانند مطالب خود را به پست الکترونیک دبیرخانه این همایش به نشانیی peaceday.۲۰۱۵.iisa@gmail.com ارسال کنند.

انتقادات و پیشنهادات (0)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

سخن اول: اینجا ایران است، سرزمین اهورایی و قلب چندین هزار ساله تاریخ دنیا و دارای تمدنی کهن با مردمانی یگانه پرست و صلح جو با اندیشه های انسانی و میهن پرستانه از کورش هخامنشی تا شهید فهمیده و انسانهای بزرگی که برای در احتزاز ماندن پرچم این مرز و بوم کهن جانفشانی ها نمود و زین پس نیز خواهند نمود و اگر هزاران هزار سپاه اسکندر و تازی و مغول به ایران تاخت آورند، ما همچون برف در تاریخ و فرهنگ غنی نیاکانمان ذوب میگردیم تا دوباره...... ادامه

سخن دوم: من از مرز بین کشورها و تبعیض بین انسانها بیزارم، از فقر بیزارم، از بی عدالتی بیزارم، از تبعیض بین زن و مرد بیزارم، از ستم بیزارم، از بند بیزارم، از زنجیر بیزارم، از زندان بیزارم، از کشتن انسانهای بیگناه بیزارم، از هر چه و هر که آزادی  و عدالت را ... ادامه

برگزار کننده تورهای ملی میهنی گردشگران پارسی

رکورددار ایران و دنیا با حداقل 55 هزار کیلومتر رکاب زدن

تبادل لبنک

با شما سبز می اندیشیم و سبز می مانیم