گروه انسانهای سبز "صلح و عدالت برای زندگی"

غیر سیاسی، دولتی، مذهبی و قومی با هدف گسترش فعالیتهای انسان دوستانه و زیست محیطی در جامعه و معرفی گسترده تر تاریخ، فرهنگ، صلح و نوعدوستی ایرانیان که ریشه در اندیشه نیاکانمان دارد


سوسوی فانوس در تاریکی از تیزی شمشیر برنده تر است، پس در نبرد با تاریکی شمشیر نکشید فانوس بی افروزید تا فروغ فانوس ها تاریکی را نابود نماید.

شب را در طبیعت چکونه به سر ببریم تا به مشکل نخوریم؟

برای هر سفر کننده یا ماجراجویی که نمیخواهد تمام هتل ها و اقامتگاه های بین راه را تجربه کند، همیشه این سوال استرس آور پیش میاید که امشب کجا بخوابم؟ یکی از بزرگترین لذت های دنیا، خوابیدن در دل طبیعت است و اگر تا به الان این تجربه را در زندگیتان نداشته اید، پیشنهاد می کنیم از همین الان به فکر چیدن یک برنامه کمپینگ و وقت گذراندن در طبیعت برای تعطلات بعدی باشید. برای بعضی از ما، فکر چادر زدن در طبیعت کمی هراسناک است و به خاطر نداشتن اطلاعات کافی، خطرهای زیادی را برای این کار تصور می کنیم. در این مطلب، میخواهیم نگرانی های شما را کم کرده و نکاتی را یادآوری کنیم که نشان می دهد خوابیدن در طبیعت آنقدرها هم که فکر می کنیم، کار سختی نیست. 

Untitled-3 این یک حق است، نه یک امتیاز!

این حق داده شده توسط طبیعت به انسان است که بدون هیچ پرداختی، بتواند  بخوابد. ممکن است این عقیده به نظر غیرواقعی بیاید ولی همینکه آن را باور داشته باشید قدم بزرگی است و باعث می شود اضطرابی برای این کار احساس نکنید.

Untitled-3 منظور من همه جا است!

مسافران و جهانگردان زیادی هستند که در طی هفته ها و ماه ها سفر، حتی یک بار هم به هتل یا کاروانسرا سر نمی زنند. شاید در ابتدا این کار سخت به نظر برسد، اما کم کم متوجه می شود این تجربه چقدر شدنی و لذت بخش است. به خودتان بقبولانید که برای داشتن یک سفر لذتبخش، همیشه لازم نیست هزینه گزافی برای اقامت در هتل های لوکس پرداخت کنید. هر شهر و منطقه ای، جایی مناسب جادر زدن دارد، چه شهرهای صنعتی و پیشرفته، چه روستاهای دور افتاده در مناطق طبیعی بکر.

Untitled-3 با مردم صحبت کنید.

اگر درمورد محیط اطراف نامطمئن هستید از آدم ها بپرسید. بیشترشان خوشحال میشوند که به شما برای پیدا کردن جایی برای چادرتان کمک کنند. و همیشه خیلی خوب است که محبت اهل آن منطقه را به دست بیاورید. (اگر کسی را در اطراف پیدا نکردید،بهتر! اینطوری کمپ زدن خیلی آسان تر است.)

Untitled-3 بدانید که چه زمانی توقف کنید.

اگر در محل آزادی هستید، حداقل ۱ساعت را برای پیدا کردن مکان مناسب چادر زدن اختصاص دهید. اگر درحال رسیدن به شهر یا دهکده ای هستید، باید این را درنظر بگیرید که آیا هرجایی که پیدا کردید باید توقف کنید یا برای عبوراز دهکده یا وارد شدن به آن زمان دارید. همچنین برای چک کردن محوطه و برپایی چادر قبل از تاریکی زمان نیاز دارید.

درواقع زمان موردنیاز بستگی به این دارد که کجا هستید. معمولا اگر در محل دورافتاده ای نباشید زمانی طول میکشد تا مکان مناسب را پیدا کنید. اگر در محل شلوغی هستید، کمی اکتشاف و جستجو کنید، شام بخورید و سپس به محل چادرتان بروید. ممکن است خیلی ایده آل نباشد ولی معمولا سریع خوابتان میبرد.

Untitled-3 خودتان را بهتر بشناسید.

بله، بیرون چیزهایی وجود دارد. بیشتر سگ و مورچه (و البته گربه!) ولی هیچ حیوانی برای جنگیدن به سمت شما نمی آید. یک بار که به ترستان غلبه کنید پس از آن همه جا را به صورت مکان های مناسب برای کمپ خواهید دید.

بقای ما در گذشته وابسته به قدرت تصور بیش از اندازه مان بوده است، که در ساختن فانتزی هایی از جانوران وحشی و قبیله های دشمن پنهان شده پشت سنگ ها بسیار قوی است. برای همین وقتی تاریک میشود کسی دوست ندارد جایی باشد که نمیشناسد.

Untitled-3 استتار

اصلی ترین گزینه برای خواب شما چادرتان است. اگر نگران هستید، سعی کنید چادری کمرنگ با طیفی از سبز بگیرید.

اگر چادرتان سبز باشد، در سبزی طبیعت اطرافتان گم می شود، وکسی یک چادر سبز را در یک محوطه ی سبز در شب نمیبیند.

Untitled-3 هرنوع برچسب درخشنده را از بیرون چادر بردارید.

معمولا من از یک پانچو سبز به عنوان مانعی ضدآب در باران، پتوی پیکنیک، و درآخر به عنوان راهی برای مخفی نگهداشتن دوچرخه و وسایلم و جلوگیری از خیسی آنها در شب استفاده میکنم.

Untitled-3 همیشه به چادر نیاز ندارید.

خیلی وقتها، هوا به قدر خوب و مطبوع است که نیازی به چادر زدن نیست. می توانید از محافظ کیسه خواب استفاده کنید، که خیلی بهتر از یک چادر شما را مخفی می کند. ضمن اینکه می توانید احساس نزدیکی بیشتری به طبیعت بکنید و از نسیم خنکی که در هوا جریان دارد لذت ببرید.

پوشش های مخصوصی برای محافظت از کیسه خواب و جلوگیری از ورود پشه به داخل آن وجود دارد که می تواند گزینه خوبی برای روزهای بهاری و تابستانی باشد. میتوانید تشکتان را نیز داخل آن قرار دهید. برای محافظت بیشترنیز میتوانید از پانچو استفاده کنید.

Untitled-3 نگران نباشید، آنقدرها که فکر می کنید سخت نیست.

پیام اصلی این مطلب این است که باید به اندازه کافی آماده شوید و بعد، وقتی در جاده هستید هرگز اعتقادتان را به این از دست ندهید که مکانی درانتظار شما وجود دارد وتنها کاری که شما باید انجام بدهید، این است که پیدایش کنید. این عقیده یکی از قدرتمندترین محرک هاست و به شما اجازه می دهد زیبایی های محیط های اطرافتان را به راحتی کشف کنید.

انتقادات و پیشنهادات (0)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

سخن اول: اینجا ایران است، سرزمین اهورایی و قلب چندین هزار ساله تاریخ دنیا و دارای تمدنی کهن با مردمانی یگانه پرست و صلح جو با اندیشه های انسانی و میهن پرستانه از کورش هخامنشی تا شهید فهمیده و انسانهای بزرگی که برای در احتزاز ماندن پرچم این مرز و بوم کهن جانفشانی ها نمود و زین پس نیز خواهند نمود و اگر هزاران هزار سپاه اسکندر و تازی و مغول به ایران تاخت آورند، ما همچون برف در تاریخ و فرهنگ غنی نیاکانمان ذوب میگردیم تا دوباره...... ادامه

سخن دوم: من از مرز بین کشورها و تبعیض بین انسانها بیزارم، از فقر بیزارم، از بی عدالتی بیزارم، از تبعیض بین زن و مرد بیزارم، از ستم بیزارم، از بند بیزارم، از زنجیر بیزارم، از زندان بیزارم، از کشتن انسانهای بیگناه بیزارم، از هر چه و هر که آزادی  و عدالت را ... ادامه

برگزار کننده تورهای ملی میهنی گردشگران پارسی

رکورددار ایران و دنیا با حداقل 55 هزار کیلومتر رکاب زدن

تبادل لبنک

با شما سبز می اندیشیم و سبز می مانیم