گروه انسانهای سبز "صلح و عدالت برای زندگی"

غیر سیاسی، دولتی، مذهبی و قومی با هدف گسترش فعالیتهای انسان دوستانه و زیست محیطی در جامعه و معرفی گسترده تر تاریخ، فرهنگ، صلح و نوعدوستی ایرانیان که ریشه در اندیشه نیاکانمان دارد


سوسوی فانوس در تاریکی از تیزی شمشیر برنده تر است، پس در نبرد با تاریکی شمشیر نکشید فانوس بی افروزید تا فروغ فانوس ها تاریکی را نابود نماید.

صدور کیفرخواست در پرونده قاچاق زنان و دختران

ه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی  دادستانی عمومی و انقلاب تهران، عباس جعفری دولت آبادی در سی و سومین نشست شورای معاونین دادستانی تهران با موضوع ارجاع گزارش درباره چند پرونده مهم درحوزه فرهنگی که طی امسال در دادسرای تهران مفتوح و منتهی به صدور کیفرخواست شد، اطلاع رسانی کرد. 
 
وی افزود: پرونده نخست مربوط به متهمانی بود که در قالب فرقه های نوظهور، تشویق به فساد و فحشا می کردند.  
 
دادستان تهران درخصوص این پرونده اظهار داشت: متهمان متشکل از یک زن و یک مرد، با راه اندازی یک فرقه و جذب افراد، در زمینه جاذبه های انحرافی جنسی فعالیت می کردند و این پرونده به اتهام افساد فی الارض به صدور حکم اعدام منتهی شده و هم اکنون در مرحله رسیدگی به اعتراض در دیوان عالی کشور است. 
 
کشف چهار هزار لیتر مشروب الکلی دست ساز دومین پرونده ای که در حوزه فرهنگی مورد اشاره دادستان تهران قرار گرفت، پرونده اتهامی زن و مردی بود که اقدامات مجرمانه خود را در راستای تهیه مشروبات الکلی، تشویق به فساد و فحشا از طریق تشکیل مجالس مهمانی مختلط قرار داده بودند. 
 
جعفری دولت آبادی با بیان اینکه در این پرونده از سوی سرپرست دادسرای شهید مقدس کیفرخواست صادر شده است، گفت: متهم مرد این پرونده که دارای تابعیت مضاعف ایرانی-آمریکایی بوده و مالک ساختمان چند هزار متری در شمال غرب تهران است، با به کارگیری شش تبعه افغان، زیرزمین ساختمان را محل ساخت و تهیه مشروبات الکلی قرار داده بود و قریب به 4 هزار لیتر مشروب الکلی از محل مذکور کشف شد.
 
نکته دیگری که در این پرونده مورد اشاره دادستان تهران قرار گرفت، اقدامات متهمان در جذب و تطمیع برخی افراد به تهیه تابلوهای متضمن تصاویر مبتذل و مستهجن و به دنبال آن ، برگزاری گالری و فروش این گونه تابلوها بود. 
 
جعفری دولت آبادی به پرونده دیگری با موضوع قاچاق زنان و دختران اشاره کرد که در ناحیه 31 دادسرای تهران برای رسیدگی به جرایم اینترنتی، منتهی به صدور کیفرخواست شده و محاکمه متهمان آن در دادگاه انقلاب اسلامی تهران در حال انجام است. 
 
وی افزود: موضوع این پرونده ها مصادیقی از ولنگاری فرهنگی است که توجه بیشتر مسؤولین به مقوله فرهنگ را می طلبد. 
 
دادستان تهران با تشکر از اقدامات قضات دادسرا در مقابله با ولنگاری فرهنگی و با تاکید بر این که پرونده های پیش گفته، صرفاً سه نمونه از اقدامات مهم دادستانی در این عرصه است، چنین اقدامات مجرمانه ای را در راستای نقشه دشمن دائر بر نفوذ فرهنگی ارزیابی کرد و اظهار داشت: دشمن امیدوار است با نفوذ در حوزه فرهنگ و تخریب ارزش های اخلاقی و دینی، روحیه استکبارستیزی را در جوانان تضعیف کند و این واقعیتی است که رویکرد آندلس سازی کماکان در دستور کار دشمن قرار دارد.

کاهش  9 درصدی جمعیت کیفری زندانهای استان تهران

دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: نقش دستگاه قضایی در پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی و مقابله با آن از اهمیت زیادی برخوردار است. 
 عباس جعفری دولت آبادی از تلاش ها و اقدامات دادستان ها در سال جاری تشکر کرد و چند اقدام مهم دادستانی تهران در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی را مورد توجه قرار داد. 
وی به جلسات هفتگی شورای معاونان دادستانی در موضوعات مختلف به ویژه زندانها، اجرای احکام ، دفاع از کیفرخواست و اظهارنظر نسبت به قرارها اشاره کرد و گفت : در سال 1395 دادستانی تهران 16 جلسه شورای معاونان را به موضوع زندان اختصاص داد و اجرای مصوبات این جلسات موجب کاهش 9 درصدی جمعیت کیفری زندانهای استان تهران شد که با عنایت به روند رو به رشد پرونده های وارده در سالهای اخیر و تعداد زندانیان استان تهران، این میزان کاهش شایان توجه است. 
جعفری دولت آبادی با اشاره به جرایم اجتماعی، اقدامات دادسرای تهران در جهت کاهش آمار جرم سرقت به عنوان مهمترین جرم در حوزه امنیت عمومی را قابل توجه دانست و با اشاره به برخی اظهار نظرها مبنی بر این که احساس امنیت نسبت به جرم سرقت کاهش نیافته است ؛ صرف نظر از صحت یا سقم این ادعا ، اظهار داشت: آمارهای پلیس و دادسرای تهران حاکی از کاهش شمار جرم سرقت در شهر تهران است. 
وی در خصوص چند پرونده مهم با موضوع سرقت مسلحانه اطلاع رسانی کرد که از جمله محاکمه شش سارق مسلح از مغازه ها بود که دادسرای تهران با صدور کیفرخواست، به اتهام محاربه برای آنها درخواست مجازات کرده است. 
وی به پرونده اتهامی "م - س" که واجد سوابق متعدد سرقت در تهران و دیگر شهرها بود ، اشاره کرد و با اعلام این که حکم محکومیت نامبرده به اعدام صادر و پرونده جهت رسیدگی به اعتراض محکوم علیه به دیوان عالی ارسال شده است ، به نتیجه رسیدن این گونه پرونده را اقدام مهم دادستانی تهران در انطباق عمل سرقت به عنوان محاربه دانست که در دادگاه نیز مورد پذیرش قرار گرفته است. 
دادستان تهران در ادامه به برنامه های دادستانی تهران در سال آتی اشاره و از معاونان خود خواست در سال آتی بر سه هدف و برنامه شامل ایجاد اطمینان خاطر برای مردم ، افزایش اعتماد عمومی به نظام و تأمین امنیت برای کشور متمرکز شوند .
وی در توضیح محور اول گفت: باید به مردم اطمینان خاطر داد که وقتی از منزل خود خارج می شوند ، پلیس در حفظ و حراست از اموال مردم فعال و موفق است یا وقتی فرزندشان از منزل بیرون می رود، محیط جامعه ایمن است و توجه کنیم مسوولان نظام به ویژه در بخش های حاکمیتی مانند پلیس و دستگاه قضایی در ایجاد این اطمینان خاطر نقش و وظیفه مهمی بر عهده دارند. 
جعفری دولت آبادی دومین هدف سال آتی را افزایش اعتماد مردم به نظام اسلامی اعلام کرد و مقابله با انتشار مطالب کذب و بی پایه به منظور تضعیف روحیه انقلابی مردم و هر اقدام مجرمانه دیگری در این راستا را ضروری خواند و افزود: یکی از کارکردهای دستگاه های حاکمیتی ، کارآمدی است و کارکرد مهم دیگر این دستگاه ها، جلب اعتماد عموم است و لذا هدف دوم دادستانی در سال 1396، اقدام در جهت افزایش اعتماد مردم به نظام است. تأمین امنیت برای مردم، سومین برنامه ای بود که دادستان تهران برای معاونین خود ترسیم کرد و در توضیح افزود: ایران از امن ترین کشورها در منطقه است و مقایسه وضعیت داخلی با ناامنی های موجود در کشورهای همسایه ، موید آن است و به عنوان مثال، وقایع اخیر در کشور ترکیه مثال زدنی است؛ وقایعی که موجب شده هتل های این کشور خالی شود؛ این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران به رغم وجود توطئه ها در منطقه و تحرکات در مرزهای غربی و شرقی، در امنیت کامل به سر می برد و تهدیدها و توطئه ها نتوانسته عزم و اراده مردم را سست کند. 
جعفری دولت آبادی نقش و عملکرد مراجع قضایی را در تامین امنیت کشور موثر خواند و در آستانه تحول طبیعت ، انتخابات پیش رو در سال آتی را مورد توجه قرار داد و با ارزیابی انتخابات به عنوان یک اتفاق مهم سیاسی و متضمن نشاط اجتماعی با تاکید بر ضرورت برگزاری پرشور انتخابات، افزود: نقش دستگاه قضایی در پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی و مقابله با آن از اهمیت زیادی برخوردار است. 
وی از معاونین دادسرا خواست با قطبی معاون دادستان در امور انتخابات همکاری لازم کنند و در ارسال پاسخ استعلامات پیرامون سوابق کیفری نامزدها تسریع شود.

12 نفر در پرونده متهمان ارزی بازداشت شده اند 

دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: تاکنون 12 نفر در پرونده ارزی بازداشت شده اند که یکی از آنها با کشورهای منطقه مرتبط است. 
عباس جعفری دولت آبادی از ابلاغ دستورالعمل کشیک و برقراری کشیک فوق العاده در دادسرای تهران خبر داد و گفت: پیشنهاد این دادستانی دائر بر برقراری کشیک فوق العاده معاونین دادستان در ساعات 24 شب تا 6 بامداد مورد موافقت رییس محترم قوه قضاییه قرار گرفته و حضور منظم سرپرستان در سطح شهر و گشت های شبانه آنان در سال جاری، نتایج مفیدی در پی داشته است . 
دادستان تهران در ارائه شمای کلی از عملکرد دادسرای تهران طی سال های 1395 و 1394، اظهار داشت : در ابتدای سال 1394 مانده پرونده ها 258 هزار فقره بوده و 102 هزار پرونده ورودی و 103 هزار خروجی، عملکرد مثبت دادسرای تهران در این سال را نشان میدهد. در سال 1395 نیز روند کاهش موجودی ادامه یافته است. 
وی مثبت بودن عملکرد دادسرای تهران طی دو سال اخیر به رغم افزایش پرونده های ورودی را ناشی از تلاش بی وقفه معاونان و قضات دادسرا دانست که با توجه به کاهش شمار قضات دادسرا، قابل توجه است. 
دادستان تهران یکی از مهمترین پرونده های دادسرا در سالجاری و در حوزه اقتصادی را پرونده مربوط به متهمان بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان اعلام کرد که متهمان این پرونده موفق به دریافت هشت هزار میلیارد تومان تسهیلات برخلاف مقررات شده اند. 
جعفری دولت آبادی به پرونده متهمان ارزی نیز اشاره کرد و با اعلام اینکه تاکنون 12 نفر در این پرونده بازداشت شده اند که یکی از آنها با کشورهای منطقه مرتبط است، اظهار داشت: این گونه پرونده ها، موید تاثیرگذاری دادستان ها در حوزه های اقتصادی، امنیتی، اجتماعی و حوادث مهم مانند ریزش ساختمان پلاسکو است. 
دادستان تهران سپس به موضوع جلسه یعنی ارجاع شکواییه ها و گزارشها به شعب تحقیق دادسرا پرداخت و در تبیین اهمیت امر ارجاع، دو موضوع شامل آمار و نوع ورودی ها را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: شیوه عمل نواحی دادسرا در برابر ورودی ها مانند این که آیا هر شکواییه ای را ارجاع می دهند و یا آن که پالایش و رفع نقص می نمایند، مهم است؛ چرا که مدیریت پرونده های وارده، در مرحله ارجاع صورت می گیرد و از نتایج مفید آن، کنترل ورودی ها و پیشگیری از افزایش حجم کار قضات است. 
جعفری دولت آبادی بررسی شیوه های ارجاع و کنترل را ضروری خواند و با اذعان بر نقش پیشگیرانه مقام ارجاع در کنترل وارده ها، تاکید کرد که از ارجاع پرونده هایی که در صلاحیت مستقیم دادگاه کیفری قرار دارد، به شعب تحقیق دادسرا خودداری شود. 
وی همچنین خواستار توجه بیشتر معاونان به دستورالعمل دادستانی تهران در مورد تقسیم کار پرونده ها در نواحی دادسرا شد.

انتقادات و پیشنهادات (0)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

سخن اول: اینجا ایران است، سرزمین اهورایی و قلب چندین هزار ساله تاریخ دنیا و دارای تمدنی کهن با مردمانی یگانه پرست و صلح جو با اندیشه های انسانی و میهن پرستانه از کورش هخامنشی تا شهید فهمیده و انسانهای بزرگی که برای در احتزاز ماندن پرچم این مرز و بوم کهن جانفشانی ها نمود و زین پس نیز خواهند نمود و اگر هزاران هزار سپاه اسکندر و تازی و مغول به ایران تاخت آورند، ما همچون برف در تاریخ و فرهنگ غنی نیاکانمان ذوب میگردیم تا دوباره...... ادامه

سخن دوم: من از مرز بین کشورها و تبعیض بین انسانها بیزارم، از فقر بیزارم، از بی عدالتی بیزارم، از تبعیض بین زن و مرد بیزارم، از ستم بیزارم، از بند بیزارم، از زنجیر بیزارم، از زندان بیزارم، از کشتن انسانهای بیگناه بیزارم، از هر چه و هر که آزادی  و عدالت را ... ادامه

برگزار کننده تورهای ملی میهنی گردشگران پارسی

رکورددار ایران و دنیا با حداقل 55 هزار کیلومتر رکاب زدن

تبادل لبنک

با شما سبز می اندیشیم و سبز می مانیم