گروه انسانهای سبز "صلح و عدالت برای زندگی"

غیر سیاسی، دولتی، مذهبی و قومی با هدف گسترش فعالیتهای انسان دوستانه و زیست محیطی در جامعه و معرفی گسترده تر تاریخ، فرهنگ، صلح و نوعدوستی ایرانیان که ریشه در اندیشه نیاکانمان دارد


سوسوی فانوس در تاریکی از تیزی شمشیر برنده تر است، پس در نبرد با تاریکی شمشیر نکشید فانوس بی افروزید تا فروغ فانوس ها تاریکی را نابود نماید.

صعود به قله دماوند با دوچرخه طراح آقای قره داغی قهرمان آذربایجان

بخش اول فرا خوان
مجموعه رکابزنان گروه انسانهای سبز اقوام ایرانی متشکل از قهرمانان ملی ایران در رشته های مختلف به سرپرستی آقای سید مسعود طباطبایی پدر معنوی سایکل توریستهای ایران ،تلاش می کند.قدرت جسارت حرکت در تمام زمینه های ورزشی را بدون تعصب قومی به تمام هم وطنان و ورزشکاران انتقال دهد.در این مدت چند دهه تلاش خود ،توانسته است.نام آوران زیادی را بدون چشم داشت مادی و گروهی و سیاسی پرورش دهد.که بیشتر اعضا با درک شرایط گروه و دلبستگی همراه با صداقت توانسته اند.در افتخارات ملی و جهانی شریک باشند.
در این بحث  قصد نداریم به عناوین و افتخارات گروه بسنده کنیم.اما تلاش می کنیم.تا همچنان روح تلاش و سازندگی و همت و غیرت ایرانی را با تکیه بر باورهای دینی خود را در بر خورد بعضی از دوستان تلنکر دهیم.هر چند قصد محکوم کردن هیچ کدام از هم وطنان را نداریم.چرا که شعار گروه بر پایه آموزه های نیک دینی و اخلاق حسنه انسانی در کنار زندگی مسالمت آمیز و پرهیز از جنگ و خونریزی در فریاد تلاش برای صلح جهانی است.
در این چند سال گروه و اعضاء گروه هر برنامه ای داشته اند.بدون شک و شبهه ای انجام داده اند.و دیگر منتظر شرایط ایده آل و فراهم شدن زمینه های لازم یک حرکت نبوده اند.چرا که ایمان داشتند.انجام کاری در چنین دشواری و محدودیتهایی خود نشان از همت و تلاش و غیرت یک ایرانی است.
در برنامه جدید 28 تیرماه 95 با دوچرخه سایکل توریستی از تهران به طرف دماوند و رسیدن به دامنه زیبای این کوه برنامه گروه انسانهای سبز اقوام ایرانی به نفع دبستان قنبر هفت چشمه در امتداد بازسازی این مدرسه شروع خواهد شد.تا با انجام برنامه های ویژه جشن خواهر خواندگی روستای هفت چشمه آرامیده در پای سبلان و رشته کوههای قافلانکوه و بزقوش  با حضور بعضی از گروههای ورزشی و هم نوردان زمزمه شود.
این حرکت با حضور آقای سید مسعود طباطبایی و آقای محمد پاسخی و آقای حسین قره داغی  انجام خواهد شد.دوستانی که گروه را یاری فرمایند.باعث تسریع در انجام این کار زیبا خواهد بود.
در این مدت اقدام به اطلاع رسانی در مورد دریافت  توصیه هاو راهنمایی همنوردان و سایکل توریستها و گروههای ورزشی و دوستداران طبیعت  و هم وطنان و...بر حسب وظیفه کردیم.با اتمام زمان مورد نظر هر گونه نگاه ناثواب و یا حرکتهای تخریبی ارزش نخواهد داشت.بلکه حرکتهای بی ارزشی خواهد بود.که در خلل و ضعف اراده های پر توان برنامه ریزان این حرکت تاثیری نخواهد داشت.
بخش دوم فراخوان
بامید خدا روز دوشنبه مورخه 95/4/28 از خیابان خلیج فارس تهران به همراهی دوستان بخصوص آقای محمد پاسخی و آقای سید محمد امین ذکریا و آقای محمدرضا مومنی با دوچرخه های سایکل توریستی و تجهیزات کامل استارت خواهیم زد.اولین محل بمدت یکساعت در میدان آزادی خواهیم بود.بعداز آن دوباره در پارک دانشجو بمدت یکساعت توقف خواهیم کرد.بعداز آن آخرین توقف ما درپایانه هم بمدت یکساعت خواهد بود.دلیل توقف ما در این سه مسیر دیدار با دوستان سایکل توریست و همنورد و یاران دبستان قنبر هفت چشمه و...خواهد بود.بدلیل زمان کم فقط به این سه توقف در تهران اکتفا خواهیم کرد.البته امکان دارد این زمان طولانی بیشتر شود.
بعداز آخرین توقف تا امامزاده هاشم رکاب خواهیم زد.شب را در کنار این محل شب مانی را انجام خواهیم داد.روز سه شنبه از امامزاده هاشم تا مسجد صاحب الزمان گوسفندسرا رکاب خواهیم زد.شب را در این محل استراحت خواهیم کرد.تا پدر سایکل توریست ایران جناب آقای سید مسعود طباطبایی که از رامسر به عشق حبیب محبیان رکاب می زندبه جمع ما اضافه شود.طی این مسیر اولین و دردناک ترین مسیر رکابزنی خواهد بود.
روز چهارشنبه از گوسفند سرا تابارگاه سوم را طی خواهیم کرد.رکابزنی در این مسیر امکان پذیر نخواهد بود.بنابر این دوچرخه بدست با تجهیزات کامل بالا خواهیم رفت.البته بعضی جاها در مسیرهای کوتاه شیطنت خواهیم کرد و پا به رکاب خواهیم شد.
روز پنجشنبه از بارگاه سوم به قله دماوند بام ایران با دوچرخه کامل سایکل توریستی صعود خواهیم کرد.تا اولین گروه ویژه سایکل توریستهای ایران و جهان باشیم که با تجهیزات کامل بعداز رکابزنی جاده های ایران و خارج از ایران جشن ویژه را در بلندترین نقطه ایران با حضور دوستان و همنوردان برگزار خواهیم کرد.در اقدام نمادین و با برنامه خاص و کوچک جشن خواهر خواندگی روستای هفت چشمه بخش کندوان میانه را با دماوند زمزمه خواهیم کرد.
دربرگشت تا دامنه کوه را با نخ سفید رنگی و قابل تجزیه تا پای دماوند را نخ پیجی خواهیم کرد.تا این خاطره با رکورد ویژه همیشه در یادها باقی بماند.
در حین برنامه با توجه به هدف گروه در اهداف خیریه برای بازسازی دبستان قنبر هفت چشمه کمک مالی جمع خواهیم کرد.تا در امتداد بازسازی مدرسه از سال 93 ،این سری برای بازسازی بیرون مدرسه و اتمام روند زیبای همراهی خیرین و همنوردان و هم رکابان  و ورزشکاران و...تلاش کنیم.تا مهرماه به اتمام رسانده و در آبانما ه جشن ویژه اتمام بازسازی مدرسه را بزرگزار کنیم.
لازم بذکر است با آماده سازی کمپ اولامای نیکان روستای هفت چشمه در یک منطقه کوهستانی با نیم نگاه به سبلان و بزقوش و قافلانکوه و آبشار زیبای شرشر و منطقه ییلاقی اولاما از سال گذشته ،در خدمت همنوردان و دوچرخه سواران و خیرین و هم وطنان و...،مجانی و با نگاه انساندوستانه ،در تمام فصول سال بجزء تابستان هستیم .
حسین قره داغی
معلم داوطلب خدمت درروستای هفت چشمه
و سایکل توریست بین المللی  

انتقادات و پیشنهادات (0)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

سخن اول: اینجا ایران است، سرزمین اهورایی و قلب چندین هزار ساله تاریخ دنیا و دارای تمدنی کهن با مردمانی یگانه پرست و صلح جو با اندیشه های انسانی و میهن پرستانه از کورش هخامنشی تا شهید فهمیده و انسانهای بزرگی که برای در احتزاز ماندن پرچم این مرز و بوم کهن جانفشانی ها نمود و زین پس نیز خواهند نمود و اگر هزاران هزار سپاه اسکندر و تازی و مغول به ایران تاخت آورند، ما همچون برف در تاریخ و فرهنگ غنی نیاکانمان ذوب میگردیم تا دوباره...... ادامه

سخن دوم: من از مرز بین کشورها و تبعیض بین انسانها بیزارم، از فقر بیزارم، از بی عدالتی بیزارم، از تبعیض بین زن و مرد بیزارم، از ستم بیزارم، از بند بیزارم، از زنجیر بیزارم، از زندان بیزارم، از کشتن انسانهای بیگناه بیزارم، از هر چه و هر که آزادی  و عدالت را ... ادامه

برگزار کننده تورهای ملی میهنی گردشگران پارسی

رکورددار ایران و دنیا با حداقل 55 هزار کیلومتر رکاب زدن

تبادل لبنک

با شما سبز می اندیشیم و سبز می مانیم