گروه انسانهای سبز "صلح و عدالت برای زندگی"

غیر سیاسی، دولتی، مذهبی و قومی با هدف گسترش فعالیتهای انسان دوستانه و زیست محیطی در جامعه و معرفی گسترده تر تاریخ، فرهنگ، صلح و نوعدوستی ایرانیان که ریشه در اندیشه نیاکانمان دارد


سوسوی فانوس در تاریکی از تیزی شمشیر برنده تر است، پس در نبرد با تاریکی شمشیر نکشید فانوس بی افروزید تا فروغ فانوس ها تاریکی را نابود نماید.

دهمین تور ملی دوچرخه سواران اقوام ایرانی

دهمین تور یادمان حماسه سازان تاریخ ساز ازآرامگاه یعقوب لیث صفاری در بزرکداشت هفت آبان روز فرا ملی کوررش هخامنشی با همراهی علی منصوری "علی دوچرخه گرد" در مهرماه  1397 آغاز و بسمت پاسارگاد حرکت نمودیم .

از اهواز علی دوچرخه گرد برای دیدن دوستانش به آبادان رفت و من بدلیل اینکه در اعتصاب غذا بودم و نمیتوانستم مسیر رفت و برگشت آبادان را طی کنم مجبور شدم تنهایی به سفر ادامه دهم و  بسمت امیدیه، بندر دیلم، بندرگناوه، برازجان، نورآباد ممسنی، یاسوج، شهرکرد رفتم و در نجف آباد چند روز ماندم تا علی دوچرخه گررد هم بیاید و سپس بسمت اصفهان، هرند، ورزنه، قلعه خرگوشی، میبد، اشکذر، یزد، ابرکوه، سورمق رفتیم و چهارم آبان با همراهی دوچرخه سواران آسمان سمنگان سیرجان و دوچرخه سواران آذرخش شهربابک به پاسارگاد وارد شدیم که متاسفانه با برخود بسیار بد نیروهای مستقر روبرو گردیدیم و با اخطار اعلام نمودند برای هفت آبان باز نگردید وگرنه بازداشت میشوید و............. خلاصه پاسارگاد تا سعادت شهر را با هم رکاب زدیم و سپس بدلیل امنیتی از هم جدا شدیم و من و علی دوچرخه گرد به راهمان بسمت تخت جمشید ادامه دادیم و بعد از سعادت شهر یک ماشین به عمد از پشت بهم زد و خوردم زمین دست هایم صدمه دید!!!"کاملا معلوم بود برای اخطار بهم زد" اما باز هم تصمیم داشتیم که برای هفت آبان به پاسارگاد بازگردیم اما متاسفانه از طریق پیامک و ..... هی اعلام میشد که به پاسارگاد نرویم.

خلاصه پس از بررسی موضوع بدلیل نظامی و سیاسی شدن هفت آبان از رفتن به پاسارگاد صرفه نظر کردیم و با ماشین بسمت کاشان رفتیم تا در یادمان امیر کبیر مسیر باغ فین تا آرامگاه شهید فهمیده را رکاب بزنیم.


این صفحه در خردادماه 1397 تنظیم گردید و پس از پایان دور پنجم دوچرخه سواری استانهای ایران عکس ها و فیلم های مربوط به این سفر را در این قسمت قرار میدهم.

انتقادات و پیشنهادات (0)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

سخن اول: اینجا ایران است، سرزمین اهورایی و قلب چندین هزار ساله تاریخ دنیا و دارای تمدنی کهن با مردمانی یگانه پرست و صلح جو با اندیشه های انسانی و میهن پرستانه از کورش هخامنشی تا شهید فهمیده و انسانهای بزرگی که برای در احتزاز ماندن پرچم این مرز و بوم کهن جانفشانی ها نمود و زین پس نیز خواهند نمود و اگر هزاران هزار سپاه اسکندر و تازی و مغول به ایران تاخت آورند، ما همچون برف در تاریخ و فرهنگ غنی نیاکانمان ذوب میگردیم تا دوباره...... ادامه

سخن دوم: من از مرز بین کشورها و تبعیض بین انسانها بیزارم، از فقر بیزارم، از بی عدالتی بیزارم، از تبعیض بین زن و مرد بیزارم، از ستم بیزارم، از بند بیزارم، از زنجیر بیزارم، از زندان بیزارم، از کشتن انسانهای بیگناه بیزارم، از هر چه و هر که آزادی  و عدالت را ... ادامه

برگزار کننده تورهای ملی میهنی گردشگران پارسی

رکورددار ایران و دنیا با حداقل 55 هزار کیلومتر رکاب زدن

تبادل لبنک

با شما سبز می اندیشیم و سبز می مانیم